Laptop Hdd - Harddisk

Ücretsiz arıza tespiti

Asus Dell Hp Acer Toshiba Lenovo ve diyer markaların Harddisk değişimleri 2 yıl garantili olarak yapılmaktadır, Ayrıca teknik servisimizde, arızalı veya eskimiş olan Harddisklerden bilgilerin kurtarılması ve yeni hard disk’e yüklenmesi gibi işlemleride yapmaktayız.

Laptop Hdd - Harddisk

Laptop ve Notebooklarda Harddisk be işe yarar?

Laptop ve Bilgisayarların içerisinde geçici bilgilerin depolanması işlevini gören Ram bellek gibi, Harddisk de kalıcı bilgilerin depolanması işlemini gerçekleştirir. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda içerisindeki veriler hiçbir şekilde silinmez. Böylelikle verilerin kalıcı olarak tutulduğu bir sabit disktir demek yanlış olmayacaktır.

Laptop ve Notebook Harddisk de bütün bu özellikleri kendisinde barındırmakla birlikte en son teknoloji ile donatıldığından kaynaklı uzun ömürlüdür. İyi bir bilgisayarın Harddisk’i de daha yüksek kalitede olmaktadır ki bu da bilgisayarın işlevlerinin uzun ömürlü olduğu anlamına gelmektedir. En düşük boyutlu diskler  60gb 80gb 120gb 180gb 200gb 250gb 320gb 500gb 750gb 1tb 2tb 3tb 4tb 6tb 8tb gibi birçok modeli olmakla birlikte boyutları büyüyerek çeşitlilik göstermektedir. Aynı zamanda diskler çeşitli hız ve özelliklere sahip olabilmektedir.

Asus Dell Acer Hp Lenovo Toshiba Laptop Harddisk - Hdd