Laptop Ekran Kartı

Asus Dell Hp Acer Toshiba Lenovo ve diyer markarın Ekran kartı değişimileri ve Ekran kartı tamiri garantili olarak teknik servisimizde yapılmaktadır.

Ücretsiz arıza tespiti

Teknik Servisimizde Laptopların ekran kartı çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca Laptop Ekran kartı Tamirinide yapmaktayız.

Laptop Ekran Kartı

Asus Dell Acer Hp Lenovo Toshiba Laptop Ekran Kartı

Her markanın ekran kartı farklılık göstermektedir. Ama masaüstü bilgisayarları ve diz üstü bilgisayarlarının ekran kartı çalışma prensipleri hemen hemen aynıdır.

Tüketicilerin çoğu bilgisayarlarını doğru kullanamamaktadır. O kadar para verdiğimiz bilgisayarlarımızın bakım ve onarımlarını yaptırmaya özen göstermezsek kısa bir süre için bilgisayarlarımızı yani verdiğimiz paraları çöpe atmak zorunda kalabiliriz. Bilgisayarlarımızı oluşturan ekran kartı, harddisk, anakart, ram gibi yapıların bakımları iyi yapılmalıdır.

Laptop ekran kartı arıza sebeplerinden bahsedecek olursak arızaların en başında aşırı tozlanmadan kaynaklanan ısınma sorunu gelmektedir. Eğer bilgisayarlarınızın bakımlarını ve temizliklerini zamanında yapmazsanız Laptop ekran kartı arızasının önüne geçememiş olursunuz. Ayrıca bakımı yapılmayan bilgisayarlarınız ilerleyen zamanlarda büyük masraflar çıkartabiliriz.

Laptop ekran kartı arızası demek bilgisayarlarınız çalışırken görüntünün oluşmaması demektir. Ya da Laptoplarda 4-5 defa aynı ses gelirse o zaman da ekran kartı arızası olmuş demektir. Böyle durumlarda laptoplarınızı iyi bir servise götürmeniz şarttır. Ekran kartı arızalanan Laptoplarınızı Teknik Servise götürmek en iyi yoldur. Çünkü Bilgisayar Teknik servislerde uzman kişiler görev almaktadır.

Bozulan Laptop ve bilgisayarlarınızı bilen kişilerin tamir etmesi hem bilgisayarınız açısından hem de sizin açınızdan iyi olacaktır. Çünkü çoğu tamirciler arızaları giderirken bilgisayarların başka yerlerine de zarar vermektedirler. Böyle bir durumla karşılanan tüketicilerin iki katı masraf ödemesi morallerini bozmaktadır.

Laptoplarınızla ilgili herhangi bir arıza ile karşılaşmak istemiyorsanız bakım ve onarımlarını 6 aya bir yaptırmalısınız. Masaüstü bilgisayarlarda ekran kartı değiştirmek kolaydır. Ama laptop ve Laptopların ekran kartlarının değişimi çok zor olmaktadır. Bunun için ekran kartlarınızın tamirini profesyonel kişilere yaptırmalısınız.

Laptop ekran kartı değişiminde bir diğer dikkat edeceğiniz nokta orijinal ekran kartı kullanımından yana olmanızdır. Çünkü kalitesiz ve sahte ürünler bilgisayarlarınızı daha çok bozmaktadır.

Laptop Led ve Lcd ekranlarının orijinal olmasına dikkat ediniz.